Świetlica wiejska przy Parafii w Sidzinie

Do użytku oddana została świetlica wiejska w Sidzinie, która mieści się w budynku parafialnym obok plebanii.

Jej powstanie stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. W ramach projektu pn. „Remont i zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej przy Parafii w Sidzinie” wykonano gruntowny remont podłogi, a także zakupiono komplet żaluzji i firan.

Świetlica może pomieścić 80 osób i jest w pełni wyposażona w meble bankietowe, aneks kuchenny i zastawę stołową. Przebywające w niej osoby mogą także skorzystać ze sprzętu muzycznego (gitara, keyboard, instrument perkusyjny) oraz multimedialnego tj. laptop, rzutnik, konsola PS4, itp.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę 66 420,64 zł. Kwota dofinansowania wynosi 50 188,00 zł.

Inicjatorami i realizatorami przedsięwzięcia byli: ks. Proboszcz Józef Bafia oraz ks. Wikariusz Tadeusz Palenik, którzy włożyli wiele pracy w to, aby świetlica mogła zostać powołana do życia i służyć przez wiele lat kolejnym pokoleniom Sidzinian. Wyrazy podziękowania należą się także Wójtowi Gminy Bystra-Sidzina Panu Stanisławowi Tempce, za pomoc merytoryczną na etapie pisania wniosku i jego rozliczania, a także Pani Teresie Białoń za obsługę dokumentacji i koordynację realizacji projektu.

Realizacja prac byłaby niemożliwa gdyby nie wsparcie otrzymane ze środków europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warto podkreślić, że dzięki uczestnictwu w tym programie, jako Parafia, skorzystaliśmy już kilkukrotnie – restaurując zabytkowy mur przykościelny, remontując chodnik wokół kościoła, czy tworząc ścieżki różańcowe. Te działania przyczyniają się do poprawy jakości życia w naszej małej ojczyźnie.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze świetlicy, która jest przecież wspólnym dobrem wszystkich parafian. Już teraz spotykają się w niej różne grupy i organizacje z terenu gminy m.in. koła Róż Różańcowych, ministranci, lektorzy, Rada Parafialna oraz dzieci i dorośli niezrzeszeni w organizacjach.