29.01.2023 r.

W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana,

- w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 7:00,11:00 i 17:00. Na Mszach poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

- w piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła.

Po Mszach św.  błogosławienie wiernych świecami i poświęcenie jabłek.

- w niedzielę - św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Po Mszach św. poświecenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu jak zawsze po Mszy świętej rannej do godz. 9:00. Spowiedzi pierwszopiątkowej z powodu Święta w czwartek nie będzie.

W piątek I – Piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30.

Kierowcę do chorych na godzinę 8:30 w piątek prosimy tym razem z rodziny Marii Kulka z roli Goryl Dolny.

W I – Sobotę miesiąca Różaniec przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Sidzińskiej o godzinie 16: 30, poprowadzi zelatorka Zdzisława Kolaniak wraz z Różą. W miesiącu lutym modlimy się szczególnie za osoby powołane do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.

Bardzo ciekawa książeczka o pierwszej pielgrzymce Świętego Jana Pawła Ii do Ojczyzny pt.: „Pierwsza Pielgrzymka”. Będzie do nabycia u ministrantów przed kościołem. Opisuje spotkania z Ojcem Świętym ale też pisze, jak bardzo komunistyczny rząd utrudniał wtedy przeprowadzenie tej pielgrzymki. Bardzo pięknie wydana, a cena tylko 4, 50 groszy. Zachęcamy wszystkich do nabycia, zanim wystarczy.

Poniedziałek, V Tydzień zwykły
Rok A, I