BAŁKANY

Uwaga! Uwaga!

Wyjazd Pielgrzymów do Albanii, Macedonii i Czarnogóry,

odbędzie się 2 lipca (tj. z poniedziałku na wtorek)

o godz. 1.00 w nocy.

Prosimy o punktualne przybycie na parking przed kościołem

i zabranie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu.

1 dzień podstawienie autokaru w Sidzinie o godz. 00:30,  pakowanie bagaży, wyjazd o godz. 01:00. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu w okolicach Paračina, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (odprawa, granica węgiersko/serbska)

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Skopje i zwiedzanie macedońskiej stolicy – plac Makedonija, Kamienny Most, twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, meczet Mustafy Paszy, Stara Carsija oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Matka Teresa z Kalkuty. Następnie przejazd do Ochrydu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. (odprawa, granica serbsko/macedońska)

3 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Ochrydu. Spacer po Macedońskiej Jerozolimie –  pozostałości antycznego teatru, cerkiew św. Bogurodzicy z cennymi freskami , twierdza cara Samuela, warsztat tradycyjnego czerpania papieru, cerkiew św. Pantelejmona, gdzie spoczywa św. Kliment, cerkiew św. Johana Kaneo. Następnie przepłynięcie do położonego ok. 30 km na południe od Ochrydu kompleksu klasztornego Św. Nauma: cerkwi Św. Archaniołów z X wieku, w którym znajduje się grób św. Nauma, który był uczniem Cyryla i Metodego (Jak głosi legenda, przyłożenie ucha do płyty nagrobnej sprawi, iż usłyszymy bicie serca świętego). Po drodze zwiedzanie prehistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień- po śniadaniu przejazd o Tirany – stolicy Albanii. Spacer po mieście: plac Skandenberga, stanowiący serce współczesnej Tirany, katedra katolicka, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey. Następnie przejazd do Durres zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień- po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień- po śniadaniu przejazd o Kruji, spacer po miastecku, w którym u stóp twierdzy działa słynny bazar z wytworami rękodzieła, Muzeum Skanderbego – bohatera narodowego Albanii. Przejazd do Sanktuarium Św. Antoniego w Lac. Następnie przejazd do Szkodry, zwiedzanie twierdzy Rozafa i spacer po mieście. Przejazd do Ulcinja, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień- po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień- po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Budvy – Perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach zabudowa mieszkalna z XIV/XVII oraz Katedra św. Trifona patrona miasta, (w uznaniu wyjątkowej wartości historycznej części Kotoru został on w roku 1979 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu przejazd do Virpazaru – rejs po Jeziorze Szkoderskim Następnie przejazd do Paračina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Sidziny w późnych godzinach wieczornych.

Biuro Podróży - Apolonia Tour z Krakowa.

Świadczenia:

* przejazd komfortowym autokarem

* zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach, pok. 2, 3-osobowez łazienkami

* wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji

* opieka pilota-przewodnika * ubezpieczenie: KL, NNW *

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, przewodników lokalnych, taksę klimatyczną, rejs po Jeziorze Ochrydzkim i Jeziorze Szkoderskim, zestaw słuchawkowy : ok. 120 €

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny