6 grudnia br. nasza Parafia przeżywała doroczną uroczystość odpustową. Był to dla naszej wspólnoty parafialnej bardzo znaczący i historyczny dzień, gdyż przed rozpoczęciem Sumy nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Sługi Bożego Brata Kazimierza Lipki, Augustianina aresztowanego i zamordowanego w obozie koncentracyjnym Auschwitz zastrzykiem fenolu dn. 26 .02.1942 roku. Odsłonięcia dokonał ks. Proboszcz, a poświęcenia Prowincjał Zakonu Augustianów Wiesław Dawidowski. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił wyżej wymieniony ojciec Prowincjał. Wraz z głównym celebransem Mszę świętą również sprawowali: ks. Józef Stramek, Rodak oraz ksiądz Proboszcz Józef Bafia. Tegoroczne obchody odpustowe ku czci Patrona św. Mikołaja Biskupa uświetniła Orkiestra, Poczty Sztandarowe, liczne feretrony, Służba Liturgiczna oraz tłumnie zgromadzeni wierni. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszej uroczystości. Bóg zapłać!

ODPUST PARAFIALNY I POŚWIĘCENIE TABLICY

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny