4 marca br. w naszym kościele zostały zorganizowane Gminne obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 11.00, której przewodniczył ks. Proboszcz Józef Bafia. W kazaniu, które wygłosił, podkreślił niezłomną walkę Żołnierzy Wyklętych o wolność naszej Ojczyzny, umiłowanie Polaków do takich wartości jak niepodległość, wiara, odwaga oraz honor. Podczas Modlitwy Wiernych, którą przygotował i odczytał Pan Sławomir Hajos, zostali m.in przywołani Żołnierze Wyklęci z okolic powiatu suskiego. Przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci złożyli również dary: Chleb, wino oraz Ryngraf Narodowych Sił Zbrojnych, który został przekazany w imieniu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacji im. Kazimierza Wielkiego oraz Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci dla mieszkańców Parafii Sidzina za aktywne włączenie się w zbiórkę publiczną „Przywracamy Pamięć o Żołnierzy Wyklętych”.  Na koniec Eucharystii wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń "Boże, coś Polskę". Po zakończeniu Mszy Świętej, Prezes Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci, rozpoczął drugą część obchodów. Podkreślił, że Żołnierze Wyklęci mimo skazania na zapomnienie oraz śmierć, kontynuowali niezłomną walkę o niepodległość naszej Ojczyzny. Zaznaczył również, że wytrwała walka Żołnierzy Wyklętych prowadziła często do dołu śmierci. Do dołu, który zapuścił korzenie, a teraz wydaje swe owoce stawiając Żołnierzy Wyklętych za wzór do naśladowania zwłaszcza wśród młodych Polaków. Następnie nadeszła chwila na patriotyczny koncert w wykonaniu Kingi Pietrzak połączony z prelekcją. W formie przeplatanej z koncertem przedstawiciele Stowarzyszenia przytoczyli historię Żołnierzy Wyklętych. Po koncercie przemówił Senator Rzeczpospolitej Pan Andrzej Pająk, dziękując organizatorom za wspaniałą uroczystość, a także podkreślając jak istotne jest przywiązanie do Ojczyzny oraz wartości patriotycznych. Na zakończenie uroczystości odczytany został wiersz pt. "Wyklętym".

Wszystkim obecnym delegacjom, Pocztom Sztandarowym i wiernym serdecznie dziękujemy – za wspólną modlitwę i godne oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym!

Piątek, III Tydzień Wielkanocny